czw.. cze 13th, 2024

3 thoughts on “Kursy taxi do Modlina

 1. Faktyczny koszt biletu lotniskowego Kolei Mazowieckich, tj. na pociąg z dowolnej stacji w Warszawie do stacji Modlin + autobusem lotniskowym aż pod same drzwi wejściowe na lotnisko – to łącznie 17 zł.
  Z kolei np. ModlinBus, który jeździ z wielu miejsc w Warszawie, też pod same drzwi lotniska – to koszt 9 ~ 35 zł.
  Także jakakolwiek taksówka z Warszawy na lotnisko w cenie 90 ~ 150 zł, w porównaniu z ww. możliwościami – to skrajnie wysoki koszt!

  1. Aby pojechać kolejami mazowieckimi musimy się wcześniej ciągnąć ze wszystkimi bagażami w autobusie/tramwaju aby dojechać na centralny, potem przejść na perony i czekać na wymarzony pociąg. Potem w Modlinie wyciągnąć 100 kilo bagaży i włożyć je z powrotem do autobusu na lotnisko. W trakcie odpadną nam ręce od noszenia tych wszystkich bagaży.

   W przypadku modlinbusa musimy ciągnąć się metrem na Młociny ze wszystkimi bagażami i dzierżyć wzrok zdziwionych pasażerów metra zastanawiających się dlaczego po prostu nie wzięliśmy taksówki. Potem wychodzimy z metra cali spoceni i wtaczamy się do modlinbusa wraz z innymi pasażerami jedzącymi w trakcie podróży jajka i kiełbasę. Cała podróż w ścisku, nie ma miejsca na nogi i musimy znosić siedzącego obok nas pasażera, który podobnie jak my kupił sobie bilet do londynu za 30 zł i nie stać go nawet na podróż taksówką na lotnisko.

   A tak, biorąc taksówkę, podjeżdza ona pod nasz dom. Kulturalny Pan Taksówkarz bierze wszystkie nasze bagaże i sam je znosi po schodach i wkłada do bagażnika. Następnie wsiadamy do luksusowego samochodu i zaczynamy krótką podróż wprost pod drzwi lotniska. Kierowca jest ponadprzeciętnie wyedukowany i można z nim porozmawiać na każde tematy, nawet te natury filozoficznej. Dzięki temu podróż zleci nam bardzo szybko na egzystencjonalnych dywagacjach. Nie obejrzymy się a już będziemy pod drzwiami lotniska. Taksówkarz pomacha nam na pożegnanie i będzie życzył nam miłej podróży.

   Taka jest różnica między burżuazyjną taksówką a plebejskimi busami czy koleją.

 2. Pani Diano, niestety ja również się z Panią nie zgodzę. Sam niejednokrotnie korzystałem z tej formy wyjeżdżając z przyjaciółmi na wakacje. Proszę zwrócić uwagę, gdy jedzie się w 2-4 osoby, koszt stosunkowo się rozkłada na tyle osób. Sam koszt taksówki do Modlina wynosi 90-100 zł (nie więcej). Zatem przy trzech osobach jest to około 30-35 zł. A przejazd mamy spod naszego domu/mieszkania pod sam terminal lotniska. Za komfort podróży i wygodę z całą pewnością jestem w stanie tyle zapłacić 🙂 Nawet jakbym jechał samodzielnie, to te 90-100 zł jestem w stanie zapłacić, by zaoszczędzić nieco czasu na samej podróży, wygodzie, i siłowaniu się z bagażami 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *