Czy różni się bliźniak od domu jednorodzinnego dwulokalowego?
Dom bliźniak jest coraz popularniejszą formą zabudowy. Zwłaszcza w miejscowościach, które są położone w pobliżu dużych aglomeracji miejskich. Czym jednak różni się bliźniak od domu jednorodzinnego dwulokalowego?
Miejscowości, które graniczą z Warszawą, stawiają na budowę osiedli złożonych z domów jednorodzinnych. To alternatywa dla osób, które nie chcą mieszkać w mieszkaniu, które charakteryzuje się mniejszą przestrzenią, a nadal chcą być blisko dużego miasta. Nowe domy to hasło z wielu ogłoszeń, które można znaleźć w sieci. Ich liczba pokazuje, że zainteresowanie nimi jest duże. A coraz popularniejsze jest mieszkanie w bliźniakach. Niezależnie od rodzaju budynku ważne jest aby zadbać o przyłącza wodno kanalizacyjne.
Bliźniak a dom jednorodzinny dwulokalowy
Bliźniak to dom, który składa się z dwóch niezależnych budynków, które są złączone podwójną ścianą. Zapewnia to tak zwana dylatacja, czyli szczelina między nimi. Dzięki niej wydzielone segmenty samodzielnie dźwigają potencjalne obciążenia, przenoszą odkształcenia i przesunięcia. Bliźniak to prawnie i konstrukcyjnie dwa odrębne domy, które tylko stoją obok siebie. Natomiast dom jednorodzinny dwulokalowy to mieszkania, w których nie stosuje się tej celowo umieszczonej szczeliny. Coraz częściej ludzie decydują się na dzielenie z kimś działki. To generuje mniejsze koszty, a zapewnia duży komfort mieszkania. Do plusów zalicza się również możliwość uprawy działki. Jak po deszczu wyrastają nowe bliźniaki. Białystok i inne okoliczne miejscowości zapełniają się takim rodzajem zabudowy. W przypadku konieczności podłączenia do kanalizacji, warto sprawdzić możliwość podłączenia nieruchomości w zależności od jej rodzaju.