• 0-700-123-789
  • info@fruwac.pl

Jak tanio spędzić dzień pełen wrażeń?

Jak tanio spędzić dzień pełen wrażeń?

Rowerowa wycieczka, piknik na łące, grzybobranie w podmiejskim lesie, zawody zorganizowane na osiedlowym boisku czy rozrywki proponowane dzieciom, chociażby w domowym zaciszu to dobre propozycje na aktywne spędzanie dnia dla rodziców, którzy nie cieszą się zbyt zasobnym portfelem. Okazuje się jednak, że i osoby, których nie stać na zorganizowanie swoim pociechom drogich rozrywek, mogą spędzić z nimi czas efektywnie. Najważniejsza jest tutaj kreatywność, a nie grubość naszych portfeli.

Wystarczy zorganizować w domu karaoke, czas na wspólne gotowanie, robótki ręczne, tematyczną sesję zdjęciową czy zajęcia teatralne. Należy brać pod uwagę przede wszystkim zainteresowania dzieci i pod tym kątem planować wszelkie działania.

Jeśli mamy ochotę spędzić czas poza domem i zastanawiasz się gdzie pojechać na weekend z dzieckiem, również nie trzeba w tym celu wydawać kroci. Wspomniane na początku zajęcia na świeżym powietrzu doskonale sprawdzą się jako atrakcja w czasie wolnym od pracy, przedszkola i szkoły. Wiecie, co jest najważniejsze? Że będzie to czas spędzany wspólnie z najbliższymi.

Warto również zwrócić uwagę, iż w większych miastach i ich okolicach, cyklicznie organizowany jest cały szereg atrakcji dla najmłodszych. Co więcej, nie trzeba na nie wydawać pieniędzy. Szczególnie w okresie wiosenno-letnim, w miejskich parkach organizowane są przecież liczne festyny i inne imprezy plenerowe. Warto zaglądać do Domów Kultury czy Urzędów Miast, gdzie dostępny jest cały harmonogram wydarzeń. Pamiętajmy, że to nie tylko okazja do szalonej zabawy na dmuchanych zamkach. Dzieci mogą brać wtedy udział w licznych warsztatach rozwojowych i zajęciach sprawnościowych.

Należy zainteresować się także placówkami edukacyjnymi i kulturalnymi. Muzea, kina, teatry i galerie sztuki co najmniej kilka razy w roku dedykują całym rodzinom specjalne oferty. Można wtedy odwiedzić ciekawe obiekty za kilka złotych lub całkowicie za darmo.

Takie atrakcje czekają nie tylko w dużych miastach, bo można je znaleźć także w okolicach aglomeracji. Na przykład, w odległości do 100 kilometrów od Warszawy, powstały liczne parki rozrywki czy place zabaw, dostępne całkowicie za darmo. To dobry pomysł na spędzenie całego dnia poza domem lub wolnego weekendu, nie wydając przy tym zawrotnych kwot pieniędzy.

Do tych najlepszych parków rozrywki wstęp jest płatny. Wydaje się jednak, że 20-30 złotych przy atrakcjach, jakie oferują to niedużo. Zresztą, większość z takich obiektów, jak na przykład Farma Iluzji, oferuje sporo rabatów i promocji specjalnych. Dzieci do określonego wieku lub wzrostu wchodzą na przykład bezpłatnie. Jeśli rodzice nie chcą wydawać pieniędzy, mogą też poczekać na dzień urodzin. Wtedy solenizant płaci symboliczną złotówkę i może korzystać z wszelkich dostępnych atrakcji do woli.

Ciekawostką jest też fakt, iż tani dzień pełen wrażeń można też zaplanować na przykład z dziadkami. Seniorzy zapłacą za wstęp o wiele mniej. Ponadto, im większa rodzina przybędzie do Farmy Iluzji, tym na większy rabat może liczyć.

Jak widać, marudy nie mogą już narzekać. Jest tyle różnych opcji na spędzenie atrakcyjnego dnia, że nie można już zasłaniać się brakiem funduszy. Do organizacji świetnej zabawy, a jednocześnie wspólnego, rodzinnego dnia nie potrzeba wcale góry pieniędzy. Okazuje się także, że nie zarabiając „kokosów”, można wpływać na najlepszy rozwój naszych dzieci.

 

Steward

Leave your message