• 0-700-123-789
  • info@fruwac.pl

Olejek eukaliptusowy na włosy

Olejek eukaliptusowy na włosy

Znamy sekret tych, którzy mogą pochwalić się bujną czupryną. Zapewne do codziennej pielęgnacji włosów używają olejek eukaliptusowy. W sumie nie ma w tym nic dziwnego, bo rzeczywiście wykazuje on w tym zakresie multum dobroczynnych właściwości.

Olejek eukaliptusowy do mycia głowy

To fakt. Olejek eukaliptusowy można łączyć z dowolnym szamponem i całą miksturą myć włosy w sposób standardowy. Co więcej, można taki szampon sporządzić samodzielnie. Najlepiej wykorzystać do tego dobrej jakości olej bazowy, na przykład kokosowy albo sezamowy i do niego dodać 10-15 kropli olejku eukaliptusowego.

Na włosy można zastosować również płukankę. Do miski z wodą wystarczy wlać 10-15 kropli olejku eukaliptusowego oraz szklankę mleka. W takim płynie warto moczyć włosy co najmniej 20 minut.

Olejek eukaliptusowy jako odżywka

Można dodawać olejek eukaliptusowy do dowolnej odżywki i użyć jej w sposób standardowy. Można również zastosować tzw. wcierkę. Olejek eukaliptusowy wystarczy wtedy połączyć z wodą i nanieść na skórę głowy. Okazuje się, że eukaliptus pobudza krążenie krwi, dzięki czemu przyśpiesza proces regeneracji cebulek włosów. W efekcie włosy zaczynają rosnąć szybciej, są o wiele zdrowsze.

Lecznicze działanie olejku eukaliptusowego

Musicie wiedzieć, że olejek z liści eukaliptusa działa nie tylko pielęgnacyjnie. Może również leczyć. W przypadku skóry głowy pomaga zwalczyć łupież oraz łuszczycę. Sprawia również, że skóra głowy nie swędzi. Zabiegi lecznicze z wykorzystaniem olejku eukaliptusowego, które wykazują najlepszą skuteczność to opisane wyżej wcierki i płukanki. Warto przeprowadzać je nawet kilka razy w tygodniu.

Dwa razy lepsze działanie

Okazuje się, że olejki eteryczne jeszcze lepiej działają wtedy, gdy zostaną połączone. W przypadku pielęgnacji skóry głowy i włosów z olejkiem eukaliptusowym doskonale łączy się między innymi olejek cedrowy, szałwiowy, z drzewa herbacianego, tymiankowy, lawendowy i rozmarynowy. Wykazują one działanie, które niweluje nadmierne wypadanie włosów, wzmacnia włosy, przeciwdziała rozdwajaniu końcówek i przyspiesza ich wzrost.

Większość tych olejków posiada właściwości antybakteryjne, przeciwzapalne i łagodzące. Większość również usuwa łupież i reguluje wydzielanie sebum, dzięki czemu włosy nie mają już tendencji do przetłuszczania się.

Zanim kupisz olejek eukaliptusowy

Sprawdź, czy na pewno jest naturalny. Niektórzy producenci rozcieńczają go i dodają sztuczne konserwanty.

Pamiętaj też, by kupić olejek eteryczny, a nie zapachowy. Ten drugi nie posiada dobroczynnych właściwości i może służyć jedynie do aromaterapii, ale nigdy nie będzie pomocny w leczeniu czy pielęgnacji włosów.

Trzeba sprawdzić również kraj pochodzenia, sposób transportu i sposób przechowywania. Okazuje się, że jeśli któryś z tych czynników zawiedzie, olejek może stać się niewartościowy.

Zwracamy również uwagę, by przed wykonaniem pierwszego zabiegu z wykorzystaniem olejku eukaliptusowego zrobić próbę uczuleniową. Nie zaleca się, żeby tego typu olejek eteryczny używały kobiety w ciąży, karmiące piersią czy dzieci.

Steward

Leave your message