• 0-700-123-789
  • info@fruwac.pl

Jak płacić w samolocie?

Jak płacić w samolocie?

Samoloty, w których lecimy oferują nam coraz więcej form płatności. Kiedyś jedyną możliwością płatności była gotówka. Jeśli miałeś ze sobą gotówkę, mogłeś kupić cokolwiek tylko chciałeś w samolocie. Różne jedzenie, takie jak obiady, przekąski, sałatki. Słodkie rzeczy typu batoniki i różne słone przekąski. Dostępne były także różnorodne napoje, zaczynając od tych zwykłych np. wody, soków, herbat, kaw, kończąc na tych bardziej wyskokowych takich jak piwo, whisky, wódka. Krótko mówiąc, jeśli miałeś gotówkę kraju, pomiędzy którym przebiegał lot, miałeś szansę kupić wszystko.

Niestety ceny w samolotach są strasznie wygórowane. Mówi się, że linie lotnicze zarabiają więcej na sprzedaży jedzenia i napojów podczas lotu niż na samych biletach lotniczych. Na biletach marże są bardzo małe, bo linie lotnicze konkurują między sobą o opłaty stałe są bardzo wysokie. Więc linie lotnicze nie robią zbyt dużych pieniędzy na sprzedaży samych biletów. Tam gdzie odbywa się prawdziwy zarobek jest wnętrze samolotu. Napoje oferuje się po marżach kilkukrotnie przekraczających sklepową wartość produktu.

Jednak to wszystko zmieniło się wraz z nadejściem nowego urządzenia – terminali płatniczych. Terminale płatnicze obsługują karty płatnicze w sposób szybki i bezproblemowy. Już nie musisz wozić ze sobą gotówki. Wystarczy, że na pokład samolotu zabierzesz kartę płatniczą. Dzięki niej zapłacisz za wszystko bez większego problemu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak płacić bezgotówkowo w samolotach, zajrzyj na ten blog: Card Central. Znajdziesz tam wiele artykułów, w których dokładnie wyjaśnione jest jak skutecznie płacić kartą płatniczą w samolocie aby nie pogubić się i aby wszystko przebiegało szybko i bezpiecznie.

Steward

Leave your message